vila Eleni 1, Hanioti

Локација: Vila Eleni 1 се наоѓа во центарот на Ханиоти, веднаш под такси станицата. Од плажата е оддалечена 350 метри, а од фонтаната т.е. централниот плоштад 80 метри.

Содржина на вилата: Нудиме петнаесет двокреветни и трокреветни студија, како и четворокреветни апартмани и шесткреветни дуплекси. Вилата има соба за последниот ден.

Соби: Сите студија, апартмани и дуплекси се опремени со мини кујна (фрижидер, мини електричен шпорет и садови), наменета за приготвување лесни оброци, бања, долги, но тесни тераси заштитени со тенди, клима уред, кој е вклучен во цена за наем, сателитска ТВ, како и WiFi (слаб проток). Првиот кат од вилата е комплетно реновиран, како и апартманот на приземје. На приземјесе наоѓа и шесткреветен дуплекс погоден за две семејства и поголем број луѓе. Трокреветните студија се на вториот и третиот кат од вилата, опремени со мал брачен кревет и еден стандарден кревет. Сместувачките единици се опремени со крпи. Постелнината, крпите и чистењето се на секои 5 дена.

Цените се дадени во евра за наем на Студио, Апартман за 10нокевања.

Цените со свездичка се цени по лице со вклучен превоз

Само превоз….60еур за возрасни / 50еур за деца до 10г.

Доплата за тур. такса