8ми Март во Сокобања(I)

СОКОБАЊА за денот на жената

термин: 5 март 2021 | 3 дена / 2 ноќи
2 полни пансиони -свечена вечера-превоз

1ден/ 05.03 (петок) ШТИП/СКОПЈЕ – СОКОБАЊА
Поаѓање од Штип пред Стадионот во 05:00 часот. Поаѓање од Скопје пред Хотел VIP (наспроти саем) во 06:00 часот. Попатно од Куманово (бензинска пумпа Макпетрол – автопат) во 07:00 часот. Пристигнување во Сокобања околу пладне. Tрадиционален коктел за добредојде. Сместување во xотел Banjica 3*. Слободно време за одмор. Вечера. Ноќевање.

2ден/ 06.03 (сабота) СОКОБАЊА
Појадок. После појадокот, заминување на пешачки разглед низ центарот на Соко Бања и излетничкото место Лептерија. Враќање во хотел. Ручек. Слободено попладне за одмор или индивидуални активности или релаксација во базенот и џакузито на хотелот. Вечерта, свечена осмомартовска вечера со жива музика и богато мени. Ноќевање.

3ден/ 07.03 (недела) СОКОБАЊА – СКОПЈЕ/ШТИП
Појадок. После појадокот, напуштање на хотелот. Слободно време до поаѓање за Македонија во 12:30 часот. Пристигнување во Скопје/Штип во вечерните часови.

цена на аранжманот: 89€ / 5.500мкд

Организиран превоз од: Штип / Скопје / Куманово

Во цената на аранжманот е вклучено:

– Сместување во DBL/TRPL соби во хотел Banjica 3* во Сокобања;
– 2 полни пансиони (појадок/ручек/Свечена вечера со музика);
– Оганизиран превоз на наведената релација со автобус/минибус;
– Wellness центар (солена соба / џакузи / базен…);
– Вклучена туристичка такса.

Попусти и доплати:

– Деца од 2-12год. – 1000мкд попуст од редовната цена;
– Доплата за неограничени пијалоци за време на Свечената вечера – 5€ (се плаќа на лице место);
– Патничко осигурување – 150мкд;
– За овој аранжман може да се патува и само со лична карта. Се патува БЕЗ PCR тест.