Hotel Kraljevi Cardaci Spa 4*

Цените се изразени во евра (1еур=62ден.) по лице, на база Полупансион.

-Во периодот на Детска Недела (03.01-10.01, и 10.01-17.01)……..две деца до 15г. се бесплатно, наем на Ски опрема со попуст 30%, и Ски Школа (групна настава) попуст 30% на рецепција.

Во периодот на Ski Pass Недела (17.01-24.01, и 24.01-31.01)……..бесплатен шестдневен Ski Pass за возрасни,и наем на Ски опрема со попуст 30%.

Локација: Хотелот е сместен во Националниот парк Копаоник, во викенд населбата опкружен со природа.
Сместување: Современо опремени соби и апартмани кои имаат простор за седење, работна маса и бродски под,LCD ТВ со сателитски канали, бесплатен Wi-FI и прибор за припрема на чај/кафе.

Во цената е вклучено:
– Ноќевање со појадок и вечера
– Превоз до ски лифтовите пет пати на ден
– Kористиње на содржините од SPA & WELLNESS центар со површина на 1500m² и содржина: затворен базен со димензии 14×6 m со џакузи (длабочина 1,7m), отворен базен со димензии 10×5 m (длабочина 1,5m), џакузи на отворено, финска сауна, био сауна (руска бања), aромa-парно (турска) бања, хамам, солена соба, kneipp базен, тепидатиум, дозволен е престој на деца над 12год.

Содржина за деца:
 базен со димензии 6x4m (длабочина 0,4m), детски базенс со димензии 13x11m (длабочина 1m) со анимации и тобогани.  Наем на студио / апартман
Неограничено користење на фитнес, бебешко креветче на барање, Отворен паркинг

Во цената не е вклучено(се наплатува на лице место):
– Туристичка такса 1€ возрасен, деца 7-15г. 0,5€, деца до 7г. – бесплатно

Попусти:
– Можност за краток престој, само на упит со доплата +20% на ден.
– дете 0-7г.на заедничко легло – бесплатно во 1/2 соба
– деце 0-15г. со двајца возрасни на посебно легло …….50%
– Трето возрaсно во соба 1/2+1 – 20% попуст
– Трето возрасно лице во апартман плаќа цел износ
– Четврто возрасно во апартман 1/2+2 – 50% попуст
– Четврто и петто возрасно во апартман 1/2+3 – 50% попуст