Apartmani Kraljevi Cardaci

Цените се изразени во евра (1еур=62ден.) за наем на Студио / Апартман од ден.

Комплекс кој се состои од 307 апартмани, ресторан, лоби барови, ресторан со а la carte, паб, фитнес центар, фризер, игротека, конгресен центар, продавница и менувачница. Комплексот е отворен во јануари 2012 година и се наоѓа во викенд населбата во, Копаоник, на главниот пат, 2,5 км од најблиската жичарница и 5 километри од центарот на Копаоник.

Во цената е вклучено:
• Наем на студио / апартман
• Завршно чистење, струја, вода, греење, постелнина, крпи
• Превоз до ски лифтовите пет пати на ден

Во цената не е вклучено(се наплатува на лице место):
– Туристичка такса 1€ возрасен, деца 7-15г. 0,5€, деца до 7г. – бесплатно
– Користење на SPA&WELLNESS центар со површина на 1500m² и содржина: затворен базен со димензии 14×6 m со џакузи (длабочина 1,7m), отворен базен со димензии 10×5 m (длабочина 1,5m), џакузи на отворено, финска сауна, био сауна (руска бања), aромa-парно (турска) бања, хамам, солена соба, kneipp базен, тепидатиум, дозволен е престој на деца над 12год.  – (Гостите во апартманите добиваат 15% попуст на услугите во СПА центарот)

Доплата (не е задолжителна):
Полупансион (појадок и вечера): возрасни 17€ / деца 2-12г. -10€ по лице на ден