Grand Hotel&Spa 4*

Цените се дадени во евра (1еур=62ден.)по лице на на база Полупансион

Локација: во самиот центар на Копаоник, во непосредна близина на ски-патеките, со панорамски поглед на падините на Копаоник, реновиран 2009 година.

Опременост на собите: бања, мини бар, телефон, сателитска TV/DVD WIFI.        

Цената на хотелското сместување вклучува:
– Сместување на база полупансион (појадок и вечера – шведска маса)
– Специјална Божиќна вечера (25.12.2019 и 07.01.2020)
– Неограничено користење содржи Spa & Welness центар на 1.800 m2; затворен базен со димензии 18×9м, соблекувална (ормар, баде мантил, папучи, пешкир), релакс зона, Сауна свет – инфраред сауна, финска сауна, руска бања, кенип, базен и џакузи со топла вода на отворено, неограничено користење на фитнес центар.
– Wi – FI
– Користење на ски остава

Цената не вклучува (задолжително плаќање при резервација):
Tакса за престој која за возрасни изнесува 1€ по лице за ноќевање, за деца од 7-15 год. изнесува 0,5€ по лице за ноќевање. Деца до 7 год. не плаќаат такса за престој.

Попусти и доплати за GRAND HOTEL & SPA****:
– Дете 2-7год. на заеднички лежај со во  двајца возрасни……..бесплатно
– Дете 2-12год. на заеднички лежај во DELUXE соба…….55еур
– Дете 2-12год. на сопствен лежај………………………………….69еур