hotel Putnik 4*

Хотел Путник е лоциран во Сончева долина, најубавиот дел на Копаоник, на 1650 м надморска височина.

Напомена: во цената е вклучена Свечена Новог. Вечера на 31.12, како и Божикна вечера на 25.12.2020 и 07.01.2021

Услови за деца:
– деца до 3г. – бесплатно
– деца 3-12г.во придружба на двајца возрасни на дополнително легло -30% попуст,  -50% попуст во кревет со родител

Во цената е вклучено:
– ноќевање со појадок и вечера
– неограничено користење на SPA & WELLNESS центарот
– затворен базен за возрасни
– затворен базен за деца
– џакузи
– финска сауна
– руска бања
– инфраред црвена сауна
– турска бања
– тапидариум
– фитнес
– паркинг

Во цената не е вклучено:

– Tуристичка такса и осигурување 1€ возрасен, деца 7-15г 0,5€ и деца до 7г. бесплатно
– Осигурување, 0.2 € по лице/ден(на рецепција)
– Доплата за FB (полн пансион)…………… 11€ по лице на ден