ПРОМО ЦЕНА: 149 ЕВРА / 9238 ДЕН. СО ЗАДОЛЖИТЕЛНА РЕЗЕРВАЦИЈА НА ПАКЕТ ФАКУЛТАТИВИ ОД 80 ЕВРА!
РЕДОВНА ЦЕНА: 1
79 ЕВРА / 11098 ДЕН.

Воцената е вклучено:
– Превоз со високо туристички автобус на наведената релација
– 2 ноќевања со појадок во хотел со 3* во околината на Прага
– Oрганизиран разглед на Виена
– Организација на аранжманот и придружник на патувањето.
– Бесплатен трансфер од Битола, Прилеп, ЦрнаРека (Сирково) и Велес

Во цената не е вклучено:


– Разглед на Прага со водич -15 евра
– Факултативен излет на Дрезден –45евра
– Крстарење по реката Влтава – 25 евра
– Задолжителна доплата за туристичка такса 2.5 евра по лице по ноќевање
– Патничко осигурување – 5 евра

НАПОМЕНИ:

–          За single соба се доплаќа дополнителни 70% од аранжманот

–          Дете до 11,99 со двајца возрасни плаќа 80% од аранжманот

–          Во случај на еден возрасен и едно дете до 11,99г детето плаќа 100%

–          За реализација на аранжманот потребен е миниум од 40 патници во спротивно организаторот може да ја откаже турата до пет дена пред тргнувањето

–          За резервација задолжителна е уплата од 30% од вкупната сума и доплата најдоцна 10 дена пред поаѓање

–          За ова патување потребен е валиден биометриски пасош со важност мин.3 месеци од денот на патувањето

–           Доколку патникот сака да резервира одредено седиште, при уплатата во агенцијата може да доплати 10 евра по лице и да бира седиште (освен првиот ред, кој е резервиран за персоналот)

–          Патниците се должни за цело време траење на патувањето да внимаваат на својата безбедност и на безбедноста на цела група и да ги почитуваат правилата и препораките дадени од страна на водичот.

–          Во случај на недоволен број на патници/промена на работни саати на локалот којшто е предвиден да се посетува организаторот смее да направи промена или отказ на факултативите на лице место

–          За овој аранжман важат општите услови на патување на СКТ