8ми Март во Врњачка Бања (I)

8ми Март Врњачка бања – Манастир Жича – Ниш

1 ден 05.03.2021 (Петок) Скопје-Врњачка Бања

Пристигнување во пладневните часови, сместување во Хотел Крал 3* http://www.hotelkralj.rs/wellness/ . Време за одмор и слободни активности, како и користење на спа центарот во хотелот. Во попладневните часови посета на изворите . Враќање во хотелот и организирана свечена вечера. Ноќевање.

2 ден 06.03.2021 (Сабота) Врњачка Бања – Манастир Жича 

Појадок. После појадокот , слободно време за користење на спа центарот. Во попладневните часови посета на минералните извори. Црквата Пресвета Богородица, Врњачките паркови , Мостот на љубовта, старите врњачки вили итн. Во вечерните часови враќање во хотелот.  Можност за факултативна организиран посета на манастирот Жича кај Краљево (10 Еур). Жича е српски средновековен манастир од првата половина на 13 век, кој се наоѓа во близина на Краљево и припаѓа на жичката епархија на српската православна црква.Ноќевање

3 ден 07.03.2021 (Недела) Врњачка Бања – Ниш

Појадок. Можност за претпладневно користење на хотелскиот СПА центар или прошетка низ прекрасното гратче. Одјавување од хотелот. Тргнување за Македонија во пладневните часови, попатна пауза и разглед на преубавиот Ниш со можност за шопинг. Враќање во Македонија во вечерните часови.

Цена на аранжманот со вклучен превоз:

119 евра по лице /7,378 денари

*Деца до  7 години бесплатно

*Деца од 7- 11.99 години плаќаат 69 евра / 4,278 денари. Сопствен превоз  -20 Еур.

Во цената на аранжманот се вклучени следните услуги:

– 2 ноќевања на база на ноќевање со појадок  во хотел Краљ 3* Врњачка Бања  http://www.hotelkralj.rs/

– свечена вечера со пијалок

– Kористење на:

внатрешниот базен , џакузи, солена соба, Парна Бања, Калдариум. Тепидариум, Руска Спа ,Финска Сауна

*Услугите на спа центарот можат да се користат од 10-21 часот

ревоз со туристички автобус

– Организиран повратен трансфер од хотелот до бањите

– Организација и придружник на патувањето

– Посета на Ниш