8mi Mart vo Prolom Banja

Програма на патување:

1.Ден 10.03.2023 (Петок) СКОПЈЕ – ПРОЛОМ БАЊА

Состанок на групата рано наутро во 05.30 часот на паркингот кај Хотел ВИП спроти саем. Поаѓање за Србија во 06.00 часот. Патувањето се одвива преку граничниот премин Табановце со кратки паузи за одмор и обавување на царински формалности. Пристигнување во Пролом Бања околу пладне и сместување во хотел. Ручек. Слободно попладне за индивидуални активности, одмор и релаксација во Велнес центарот на хотелот. Вечера. Ноќевање.

2.Ден 11.03.2023 (Сабота) ПРОЛОМ БАЊА

Појадок. Во 10.00 часот заминување на факултативен излет со автобуски превоз и локален водич до локалитетот Ѓавола Варош, мистичен споменик на природата,околу кој се врзани повеќе легенди, избран е во ТОП 77 во изборот за најголемите чуда на природата. Враќање во хотел. Ручек. Слободно попладне за одмор и релаксација во СПА центарот на хотелот. Вечера.  (Можност за свечена вечера со неограничени локални пијалоци со доплата. Ноќевање.

3.Ден  12.03.2023 (Недела) ПРОЛОМ БАЊА – СКОПЈЕ

Појадок. Напуштање на собите според хотелското правило. Во 10.00 часот организирана прошетка со локален водич до единствената црква – брвнара во овој крај, црквата Лазарица, светски позната по единствениот мистичен феномен, 6те стебла од сливи кои при растењето 6 пати се вртат околу себе. Заминување кон Македонија во 13:00 часот. Патувањето се одвива преку граничниот премин Табановце со кратки паузи за одмор и обавување на царински формалности. Пристигнување во Скопје во вечерни часови.

ПРОМО ЦЕНА до пополнување на местата – 139€/8.618ден

Редовна цена – 159€/9.858ден

Цена по лице за минимум2 лица за уплата во денарска противвредност 1€/62мкд

 

Во цената на аранжманот е вклучено:

  • Автобуски превоз на наведената релација
  • Сместување во Хотел Радан 3* на база 2 ноќевања (пролом вода во сите соби, ТВ, бањарки и фен за коса)
  • Исхрана на база полн пансион (појадок, ручек и вечера на база шведска маса)
  • Користење затворено отворен базен со лековита Пролом вода
  • Користење Велнес центар: солена соба, парно купатило, сауна, џакузи, тепидариум
  • Организирана прошетка до црквата Лазарица со локален водич
  • Туристичка такса
  • Организација, реализација и придружник на патувањето

Во цената на аранжманот не е вклучено:

  • Задолжително патничко осигурување.