hotel Toroni Blue Sea (Old Wing)2+*

Локација: хотелот е лоциран во непосредна близина на песочната плажа во Торони, една од најпопуларните песочни плажи на Ситонија.
Хотелски содржини: рецепција, ресторан, отворен базен, pool бар, beach бар, бежичен интернет (wi-fi), паркинг…
Сместување: Хотелот е организиран во два сместувачки дела од различна категорија.
Депанданс (Old wing **+) -> студио-соби на приземје, 1 и 2 кат. Собите се опремени со тераса/балкон, бања, мини бар, клима уред…
Плажа: песочна плажа со сопствен beach bar Услуга: полупансион (појадок и вечера)
Напомена: согласно категоријата, собите во “Old Wing” се чистат на еднаш неделно (пред пристигнување на гостите), за одржување на собите, сервисирање на опремата и други услуги, гостите треба да јават на рецепцијата на хотелот.

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ ДО 28.02.2022

ПОПУСТИ и ДОПЛАТИ:
за 1 дете од 0-11,99 г. -100%
за 2 дете 2-11,99 г. -60% (во 2+2 соба) 
за 3 и 4 возрасен 12+ г. -40%

* Доплата за дополнително дете 0-5.99 г. 91 € (во 2+1 или 2+2 соба)

Собите се наоѓаат во анекс зградата на хотелот – “Old Wing”
DBL GF (economy) на приземје | DBL 1F/2F (standard) на прв и втор кат
DBL (2+1): 1 брачен + 1 единечен кревети или 3 единечни кревети | DBL (2+2): 1 брачен + 1 единечен кревет + помошен кревет

ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ ВКЛУЧУВА:
* Сместување во избраниот хотел со услуга по избор според табелите, и тоа  7 полупансиони (појадок и вечера).

ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ НЕ ВКЛУЧУВА:
* Туристичка такса од 1,5€ на ден по соба се плаќа на рецепција по пристигнување (check in) во објектот.

 * Доплата за дополнително дете 0-5.99 години во соба – 91 € (7 полупансиони).Можност за сместување како второ дете во 2+1 тип на соба или трето дете во 2+1+еxb тип на соба, со претходна најава во хотелот.

* Задолжително е патничко осигурување

АВТОБУСКИ ПРЕВОЗ:  45 €  (35 € за деца 2-12 год)