vila Semi, Nea Potidea

Куќа „Семи“ е лоцирана во средишниот дел на Неа Потидеа, оддалечена околу 50 метри од море. Има мал убаво уреден простор – двор со скара. Околу неа има слободни места за паркинг.

Располагаме со двокреветни и трикреветни студија, сите со комплетно опремена кујна, ЛЦД ТВ, сопствен тоалет. Интернетот и климата се вклучени во цената. Во собите нема пешкири.

Координати: 40.190835, 23.336724

  • Цените во табелите 1 и 3 или вонсезонски се објавени по лице за пакет аранжман од 7 ноќевања со вклучен превоз. Доколку се патува со сопствен превоз се одбиваат по 10 евра од првите 2 лица или 20 евра од вкупната – финална цена на аранжманот
  • Цените во табелата 2 или сезонски се објавени за наем на апартман за 2,3 или 4 лица, во истите може да престојуваат помалку лица но не повеќе од 2, 3 или 4 возрасни и 1 дете до 2,99 години, при тоа цената останува непроменета – иста
  • Цената за автобуски превоз изнесува:
   • 3.100 денари (50 евра) за возрани
   • 2.480 денари (40 евра) за деца до 11,99 години
  • Во студио / апартман дозволено е сместување на лица согласно бројот на кревети. Над дозволениот број (во одредени капацитети) може да се смести максимум едно дете до 5,99 години во кревет со возрасен.
  • Цените се изразени во евра, уплатата е исклучиво во денараска противвредност (1евро=62мкд).
  • Сместување во собите е од 14:00 – 15:00 а напуштање на истите е најдоцна до 9.00 часот по локално време
  • Агенцијата не може  да гарантира стабилност, брзина или коректноста на интернет врската во кој-било објект од целата понуда
  • Туристичката такса се плаќа на лице место кај претставникот на агенцијата или пак на сопствениците на објектите, истата изнесува 0,50 евра на ден по студио/апартман.