8mi Mart vo hotel Strimon Garden 5*, Kustendil

10.03.2023
Тргнување од Тетово во 7часот(Скопје во 8 часот,Куманово)  од договорено место.
Пристигнување во Кустендил.Сместување во Хотел Стримон Гарден*****.Слободно време за релаксација во затворен базен со минерална вода,џакузи,парна бања ,сауна ….Вечера.
11.03.2023
Појадок.Прошетка низ центарот на Ќустендил.Користење на спа центарот во хотел Стримон гарден.Вечера.
12.03.2023
Појадок.Напуштање на хотелот.Враќање во Македонија во попладневните часови.

Цена 6500 денари по лице

Во цената е вклучено
-превоз до наведената релација
-2HB (појадок и вечера)
-туристичка такса

 • СПА & Велнес;
 • Велнес Солен внатрешен минерален базен,
 • римска бања,
 • финска сауна,
 • инфрацрвена  сауна,
 • парна бања,
 • контрастен базен,
 • топла клупа за релаксација, 
 • Теретана
 • Игротека
 • Паркинг
 • Wi-Fi

Исто така наречен „град на изворите“, Ќустендил има повеќе од 20 вековна историја како балнеолошко одморалиште. Ќустендил е познатото римско одморалиште Улпија Пауталија, каде по битките се лекувале римските генерали и генерали. Има повеќе од 40 минерални извори на ЌустендилТемпературата на минералната изворска вода е +73º C и има проток од 23,14 l/s. Малку е минерализиран (719 mg/l), со висока алкална реакција – pH 9,15. Водата има докажани лековити својства за голем број болести.
Хотел Стримон Гарден 5* нуди голем спа и велнес центар со фитнес центар, топла када, сауна, солариум и затворен базен. Внатрешниот базен е опкружен со лежалки.
На располагање се и надворешен базен и детски базен. Сите соби имаат луксузен мебел и приватна бања. Бесплатна WiFi е достапна. Главниот ресторан нуди специјалитети од интернационална и регионална кујна, а à-la-carte јадењата се служат во елегантното опкружување на Арт клубот со поглед на градината. Пијалоци и освежителни пијалоци се достапни во лоби барот. Објектот располага со 2 конференциски сали. Гостите можат да вежбаат на машините во фитнес сала.  Во рамките на објектот е обезбеден бесплатен приватен паркинг.