Apart hotel Golden Residence, Pefkohori

Апарт хотел Голден Резиденс се наоѓа во еден од најексклузивните делови на полуостровот Касандра помеѓу Пефкохори и Ханиоти, на околу 50 метри од плажа. Комплексот се простира на преку 4000 м2, со убаво уреден двор, ресторан, паркинг, базен и бар покрај базенот нуди услуга на база полупансион. Сите капацитети имаат свој балкон, бања, решо, фрижидер, ТВ, клима (се доплаќа) и Wi-Fi. Користењето на лежалките на базен е со нарачување пијалок.

ПОПУСТ  – 10% за комплетни уплати до 25.02.2023

ТЕРМИН

НАЕМ

1/3+1 апп

1/5+1 апп

21.05

7 ноќи

200

200 

28.05

7 ноќи

220

220 

04.06

7 ноќи

300

330 

11.06

7 ноќи

380

410 

18.06

7 ноќи

440

470 

25.06

7 ноќи

460

490 €

02.07

7 ноќи

480

510 €

09.07

7 ноќи

550

580 

16.07

7 ноќи

650

690 €

23.07

7 ноќи

650

690 €

30.07

7 ноќи

650

690 €

06.08

ноќи

650

690 €

13.08

7 ноќи

650

690 €

20.08

7 ноќи

570

600 €

27.08

7 ноќи

480

510 

03.09

7 ноќи

390

420 

10.09

7 ноќи

290

320 

17.09

7 ноќи

220

220 

24.09

7 ноќи

200

200 

 ЦЕНИТЕ ВО ТАБЕЛАТА се дадени по лице за 7 полупансиони

УСЛОВИ ЗА СМЕСТУВАЊЕ:

Прво и второ дете  0 – 14 год. БЕСПЛАТНО

Трето дете 2-14год во 1/5 апп плаќа 30%

Трето и четврто возрасно лице плаќаат 50%

Доплата за туристичка такса 1 еврo по студио/апартман на ден се плаќа во објектот

–   Цените се изразени во евра, уплатата е исклучиво во денараска противвредност (1 евро = 62,00 мкд). 

–   Попустите НЕ можe да се комбинираат меѓу себе, на промотивните цени НЕ следува попуст, попуст за рано букирање и за две смени НЕ може да се комбинира.

– Бројот на лица кои се сместуваат во собите треба да е соодветен на лицата наведени во ваучерот кој го издава организаторот на патувањето

–   Сместување во собите е по 14 часот – локално време, а напуштање на истите е до 09:00 часот

-Организаторот не одговара за квалитетот на интернет конекцијата во местото и објектот на престој

Цена за превоз:

·         Превоз за возрасен 45€ / Еден правец 35

·         деца до 12 години 35 € / Еден правец 30 €.

·         Дете до 2 години (без седиште) – бесплатно