hotel Olympion Beach 2*, Gerakini

Хотелот “Олимпион Бич“ – Геракини е лоциран на самата плажа во Геракини.Геракини се наоѓа на почетокот на вториот крак – Ситонија на само 14 км одалечено од Неа Мудања.Хотелот располага со 36 соби опремени со купатило, клима, сателитска телевизија,телефон,фрижидер и сопствена тераса.Секоја тераса е со страничен поглед на морето.Клиентите имат на располагање на сопствената плажа бесплатни 2 лежалки и чадор за сонце по соба.На 50 метри од хотелот има супермаркет , продавници и есторани.Прекрасното селце Геракини ви нуди мирен фамилијарен одмор со прекрасни плажи и удобно сместување.

– Цените се дадени по особа на база 7 ноќевања со појадок ( шведска маса ) за минимум 2 возрасни во соба

– Максимум во 1/3 соба можат да се сместат 3 возрасни или 2 возрасни и 1 дете до 12 години, а во 1/3 +1 ( помошен лежај на лизгање ) може да се сместат 2 возрасни и 2 деца до 12 години

– Доплата за 3 возрасен и деца  во 1/3 соба според табелата

– Климата е вклучена во цената и е без доплата, интернет ( за квалитетот на интернетот агенцијата не гарантираме )

На 1 соба имате бесплатно 2 лежалки и 1 чадор за сонце

– Туристичка такса се плаќа по 0,50 € од ден по соба

– Сместувањето во собите е после 15:00 часот, а одјавување од собите е до 11:00 часот

– Доплата за превоз 45 € возрасен, 35 € за деца до 12 години